11-12-18
Tuchola.
Napastnicy grozili ekspedientce nożem...
Sprawcy rozboju w rękach tucholskich kryminalnych

W ubiegły piątek (7.12.2018r.) tucholscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Napastnicy grozili ekspedientce nożem oraz zabrali pieniądze. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.


Praca tucholskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania osób podejrzewanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (3.12.2018r.) w jednym ze sklepów zlokalizowanych na terenie Tucholi. Podczas gdy jeden z napastników stał na czatach, drugi wszedł do środka i grożąc ekspedientce nożem ukradł z kasy pieniądze. Następnie mężczyźni uciekli z łupem.

W wyniku działań tucholscy śledczy ustalili rysopisy oraz personalia sprawców tego przestępstwa. Zatrzymani przez policjantów w ubiegły piątek (7.12.18r.) mężczyźni to 19 i 21-letni mieszkańcy gminy Tuchola. Sprawcy spędzili noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia (8.12.18r.), w miejscowej prokuraturze, obaj usłyszeli zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Na podstawie zgromadzonych do sprawy dowodów sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na najbliższe 3 miesiące.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, jednak na czas nie krótszy od lat 3. 

mat. KPP Tuchola