Artykuł reklamowy
NOWA DEFINICJA HYBRYDY
w salonach Skoda HADM Gramatowski


Zapoznaj się z najnowszą SKODĄ SUPERB IV plug in hybrid dostępną w salonie HADM Gramatowski w Elblągu i Starogardzie Gdańskim.

Napęd typu PLUG-IN w nowej Skodzie Superb IV PHEV.
Nowy model Skoda Superb IV wyposażony został w nowoczesny napęd typu plug-in, który nadal posiada silnik spalinowy, lecz również drugi - elektryczny jak w klasycznej hybrydzie. Różnicą napędu typu Plug-in, a hybrydy jest zastosowanie dodatkowych zestawów akumulatorów umożliwiających jazdę wyłącznie na silniku elektrycznym (Zasięg nowej Skody Superb IV w trybie elektryczny obecnie sięga nawet 62 km). Dodatkowo napęd ten daje nam możliwość ładowania pojazdu z gniazdka domowego lub specjalnej ładowarki, a podczas jazdy odzyskujemy część energii generowanej, gdy hamujemy oraz przy umiejętnym obchodzeniu się z pedałem gazu co dodatkowo zasila baterie nowego Superba IV. (Zwykła hybryda umożliwia ładowanie baterii tylko i wyłącznie podczas jazdy). Rozwiązania zastosowane w Skodzie Superb IV znacznie zmniejszają ilość zużytego paliwa w porównaniu z klasyczną hybrydą - średni poziom spalania wynosi 1,9l/100km. Te wszystkie innowacje sprawiają, że auto staję się ekonomiczne i dynamiczne, a po wybraniu trybu Sport oba napędy łączą swoją siłę oferując moc 218 KM, 400Nm i zapewniając przyśpieszenie do 100 km/h nawet w 7,7 s. Ponadto nowa Skoda Superb IV poprzez możliwość inteligentnego zarządzania pojazdem za pomocą usług zdalnego dostępu pozwala na uruchomienie zdalnie klimatyzacji oraz na  ładowania pojazdu np. w taryfie nocnej, a podczas jazdy rozbudowany zestaw aktywnych asystentów kierowcy* poprawia bezpieczeństwo i komfort użytkownika.
Podsumowując - hybryda plug-in jest lepszą, bardziej funkcjonalną wersją hybrydy. Jest połączeniem samochodu elektrycznego pozwalającego na jazdę w trybie bezemisyjnym np. w mieście, z samochodem spalinowym idealnym na długie trasy, wykorzystującym oszczędny silnik spalinowy. Zapraszamy na jazdy testowe do naszych salonów.


JUŻ WKRÓTCE W NASZYCH SALONACH SKODY – OCTAVIA iV PHEV*

HADM Gramatowski
Skoda i Citroen

Warszawska 87
Elbląg
55 235 24 57

Skoda i Kia
Rokocin 4G
Starogard Gdański
58 560 94 80
www.hadm.pl

*szczegółowe informacje u pracowników salonu.