1-06-20
Gm. Tuchola. „To nie była łatwa decyzja”
Budżet Obywatelski Tuchola 2021 odwołany


Z przykrością informujemy, że procedury dotyczące Budżetu Obywatelskiego Tuchola 2021 zostały odwołane. Stało się tak z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie, również troskę o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców gminy Tuchola.

„To nie była łatwa decyzja. Zdaję sobie sprawę, że po udanej, pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w naszej społeczności powstały kolejne ciekawe inicjatywy, które miały być realizowane właśnie w ramach BO. Czuję się jednak odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców, a w czasie pandemii trudno byłoby takie zapewnić, stąd mój wniosek do radnych, by wyrazili zgodę na odwołanie tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego” – przyznaje burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

W podobnym tonie wypowiada się również Paweł Cieślewicz, przewodniczący Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego w gminie Tuchola.

„Praktycznie do ostatniej chwili liczyliśmy na realizację tego budżetu. Najpierw wydłużyliśmy termin składania wniosków – do końca czerwca, mając nadzieję na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Czas pokazał jednak, że zagrożenie wciąż jest, dlatego rozumiem, że zostały podjęte kroki zmierzające do odwołania tegorocznej edycji BO. Jest nam z tego powodu przykro, jednak zdrowie najważniejsze” – podkreśla Paweł Cieślewicz.

Dodajmy, że w tym roku trwa realizacja zadań, które zostały wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego Tuchola 2020. Niebawem zaprezentujemy ich efekty.

UM w Tucholi