2-12-19
Tuchola. Tematem spotkania była pomoc społeczna
Posłanka Iwona Kozłowska z wizytą w Tucholi

Posłanka Iwona Kozłowska gościła dziś (02.12) u burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego. Tematem spotkania była przede wszystkim szeroko pojęta pomoc społeczna.

„Rozmawialiśmy m.in. o finansowaniu domów dziennego pobytu oraz kosztów usług opiekuńczych, które dla samorządów są coraz większym obciążeniem. Pani poseł podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem merytorycznym w zakresie polityki senioralnej” – mówi burmistrz Tadeusz Kowalski.

Później, w towarzystwie zastępcy burmistrza Tomasza Stybaniewicza, odwiedziła pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu „Senior+”, prowadzonego na zlecenie gminy Tuchola przez Spółdzielnię Socjalną „Progres”. Obiecała spotkać się niedługo z seniorami na „pogaduchy” o praktycznych aspektach parlamentaryzmu. Seniorzy byli pod wrażeniem bezpośredniości i serdeczności pani poseł Iwony Kozłowskiej.

Posłanka odwiedziła również Ośrodek Pomocy Społecznej i z zainteresowaniem rozmawiała o funkcjonowaniu pomocy społecznej w samorządach z dyrektorem OPS Lidią Pająk-Barzyk.

Dodajmy, że Iwona Kozłowska jest posłem obecnej IX kadencji Sejmu RP (była również posłem na Sejm RP w VII kadencji (2011 - 2015), jest członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Przed startem w tegorocznych wyborach parlamentarnych była dyrektorką Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim.

mat. UM tuchola