25-10-19
Tuchola. Spotkania profilaktyczne
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM w podstawówkach powiatu tucholskiego

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi powiatu tucholskiego prowadzili spotkania profilaktyczne w szkołach podstawowych w ramach akcji „świeć przykładem”.


W ubiegłym tygodniu dzielnicowi powiatu tucholskiego prowadzili spotkania profilaktyczne w szkołach podstawowych w ramach akcji „świeć przykładem” uświadamiając dzieciom poruszającym się w godzinach popołudniowych i wieczornych pod opieką dorosłych jak istotne jest posiadanie elementów odblaskowych w miejscu widocznym.

Z uwagi na obecną porę roku jak i zmienne warunki atmosferyczne, które nie sprzyjają bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu przedstawiono film „ odblaski to życie”, który jednoznacznie wskazuje jak elementy odblaskowe poprawiają widoczność pieszych. Następnie przybliżono podstawowe zasady ruchu drogowego. Ponadto zwrócono uwagę na zachowanie się dzieci w przypadku zaatakowania przez agresywnego psa oraz wyczulono przed okazaniem ufności podczas kontaktu z osobą nieznajomą.

Podczas spotkania policjanci chętnie odpowiadali na zdawane pytania między innymi dotyczące wykonywanych obowiązków w codziennej służbie.

Dzielnicowi przekazali dzieciom elementy odblaskowe, które ochoczo zostały przyczepione do plecaków.

mat. KPP Tuchola