18-10-19
Region. ZAPRASZAMY - WIDEO, ZDJĘCIA
MAKIETA KOLEJOWA OD JUTRA
W OŚRODKU KULTURY W CZERSKU

Trwa składanie wielkiej makiety kolejowej w czerskim ośrodku kultury. Od jutra, od godz. 10.00 będzie można podziwiać szlaki kolejowe - opis wydarzenia umieszczamy poniżej. Dziś prace montażowe rozpoczęły się o godz. 11.00, potrwają do wieczora, może nawet do godz. 20.00. Na sali pracuje w sumie 12 osób - zdjęcia z montażu - poniżej w galerii.

Szczegóły imprezy na plakacie - zapraszamy również najmłodszych.
Powiększ plakat - tutaj

Makieta kolejowa w Czersku – zapraszamy na wystawę!

Pragnę poinformować o ciekawym wydarzeniu, jakie będzie miało miejsce w nadchodzący weekend w październiku w Czersku. Zaprezentujemy makietę kolejową.

W Ośrodku Kultury w Czersku, zbudujemy kolejową makietę modułową w skali 1:87 ( zwanej potocznie hazero - H0 ). Makieta będzie odwzorowywała pewien fragment szlaku kolejowego wraz z całą infrastrukturą. Dzięki temu pociągi nie będą jeździć w kółko, tylko pokonają określony szlak, stosując się do zasad ruchu obowiązujących na prawdziwej kolei.

Pociągi na makiecie będą poruszać się zgodnie z rozkładem jazdy, który będzie dostosowany do istniejącego układu makiety. Zobaczycie tam pociągi osobowe, pospieszne, towarowe i techniczne. Zawiadowcy stacji kierują ruchem pociągów, a maszyniści prowadzą pociągi przestrzegając obowiązujących sygnałów i poleceń dyżurnych ruchu.

Na naszej makiecie będzie można zobaczyć tabor kolei polskich, jak i również zagranicznych przewoźników.

Długość makiety będzie wynosić 35 mb. W imprezie biorą udział modelarze z Grudziądza, Torunia, i Borów Tucholskich.

Jako dodatkową atrakcje, zaplanowaliśmy drugą, mniejszą makietę dla najmłodszych, gdzie, pod okiem doświadczonego modelarza, można będzie poprowadzić swój pociąg.

Kolejną atrakcją będzie wystawa modeli kolejowych, gdzie na żywo będzie można podejrzeć proces powstawania kartonowych modeli kolejowych.

PIKO – kolej ogrodowa.

Inicjatorem tej imprezy jest Pan Mirosław Przytarski – miłośnik modelarstwa kolejowego z Czerska.

Organizatorem imprezy jest klub modelarzy kolejowych z Grudziądza „Stacja Grudziądz” , oraz lokalni miłośnicy modelarstwa kolejowego.

Impreza ma na celu rozpropagowanie modelarstwa kolejowego w regionie Czerska. Wstęp wolny.

Zapraszamy.

Impreza modelarska: KOLEJOWA MAKIETA CZERSK
Data: 19, 20 październik 2019.
Miejsce: Ośrodek Kultury Czersk

Godziny otwarcia:
Sobota 19 październik: 10.00 - 18.00
Niedziela 20 październik: 10.00 – 16.00

Leszek Roszkowski
`Stacja Grudziądz`, klub modelarzy kolejowych oraz miłośników kolei