3-10-19
Tuchola.
„Rymowanka – Zachęcanka”
Bądź widoczny w dzień i w nocy!

We wtorek (1.10.19) października br. w Komendzie Głównej Policji uroczyście wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego dla klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”.

Ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego KGP miał na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze w obszarze zabudowanym i niezabudowanym Udział w konkursie miał również na celu angażowanie dzieci w ciekawą formę edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego, a poprzez możliwość rywalizacji i starania się o wygraną zaktywizować dzieci do poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Laureatów konkursu, dzieci, dyrektorów szkół, opiekunów, zaproszonych gości, w imieniu Komendanta Głównego Policji przywitał dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł.

„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo ważny temat. Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania, w których m.in. zachęcają pieszych, tych małych i dużych, poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym do noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra.

Dlatego w imieniu swoim i policjantów ruchu drogowego proszę Was – Nasi Młodzi Przyjaciele, abyście chętnie nosili odblaski i pomagali nam przekonywać do ich noszenia Waszych rodziców, dziadków – wszystkich dorosłych.

Jeszcze raz gratuluję talentu i cieszę się, że zechcieliście wziąć udział i zabrać głos w tak ważnej sprawie – jaką jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – mówił insp. Zbigniew Sudoł.

Do 12 lipca 2019 roku szkoły, zainteresowane udziałem w konkursie, przesyłały do komend wojewódzkich Policji/Komendy Stołecznej Policji prace konkursowe, łącznie wpłynęło 1 545 prac wykonanych przez dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Jury na trzecim etapie konkursu wyłoniło 4 laureatów spośród 85 nadesłanych prac finałowych.

I miejsce otrzymała JULIA POLANOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zawierciu w województwie śląskim. Laureatka w nagrodę otrzymała rower, opaskę sportową/smartwatch, głośnik bezprzewodowy, elementy odblaskowe oraz gadżety z logo Policja.

Wyróżnienia odebrali:

    IGA MACIOROWSKI, Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie, województwo podlaskie,
    SZYMON ZYŚK, Szkoła Podstawowa w Rozogach, województwo warmińsko-mazurskie,
    DANIEL OSZURKO, Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, województwo dolnośląskie (KWP we Wrocławiu).

Specjalne wyróżnienie od dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP insp. dr hab. Iwony Klonowskiej odebrała Iga Maciorowski.

Każdy z uczestników otrzymał publikację zawierającą wyróżnione prace, które wpłynęły na konkurs literacki dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka” promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

Po uroczystości policjanci opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie oraz prezentowali policyjny sprzęt, który wykorzytywany jest w codziennej służbie.

(BRD KGP, BKS KGP, zdj. Izabela Pajdała)

mat. KPP Tuchola