6-08-19
Tuchola. Wynik testu okazał się być pozytywny i potwierdził podejrzenia mundurowych
Kierował pod wpływem narkotyków

W piątek (2.08.2019r.) policjanci zatrzymali kierowcę, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie on przed sądem.

W Tucholi na ul. Świeckiej mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierowca w trakcie legitymowania nie potrafił logicznie się wypowiadać, był bardzo ospały oraz miał wyraźnie poszerzone źrenice. Dodatkowo z wnętrza pojazdu wydobywała się woń środków odurzających. Mężczyzna  posiadał symptomy, które świadczyły, że mógłby być pod wpływem narkotyków. Policjanci przeprowadzili kierującemu test na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik testu okazał się być pozytywny i potwierdził podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniemu mieszkańcowi gm. Lubiewo prawo jazdy. Od kierującego została również pobrana krew do badań. Teraz sprawa zostanie przekazana do sądu.

Aktualne przepisy karne (art. 178a§1 KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Tuchola