7-06-19
Tuchola. Gratulujemy!
„Rodzynka z pozarządówki” po raz drugi dla Borowiackiego Towarzystwa Kultury

Kapituła wyłoniła laureatów 12. edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego „Rodzynki z pozarządówki” za najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe w 2018 roku.


Ideą konkursu jest wsparcie mniejszych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie i których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca br. w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku województwa Ryszarda Bobera.

Przyznanych zostało 12 równorzędnych nagród finansowych wraz z tytułami „Rodzynka z pozarządówki".

Wśród przedsięwzięć nagrodzonych w konkursie znalazło się Borowiackie Towarzystwo Kultury. W uroczystej gali uczestniczyła siedmioosobowa reprezentacja towarzystwa.

To już drugi tytuł i nagroda przyznana BTK w tym konkursie. W 2011 roku towarzystwo nagrodzono za organizowanie Święta Patronki Tucholi św. Małgorzaty.

Borowiackie Towarzystwo Kultury to nie jedyne nagrodzone stowarzyszenie z powiatu tucholskiego. Nagrodę i tytuł odebrało również Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec.

mat. UM Tuchola