7-03-19
Gm. Tuchola. ZDJĘCIA
Zimowa Olimpiada Przedszkolaka - II edycja

Druga edycja Zimowej Olimpiady Przedszkolaka już za nami. Ta wspaniała zabawa i jednocześnie sportowa rywalizacja odbyła się 2 marca br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Raciążu.

Do rywalizacji stanęły cztery drużyny: dwie z Legbąda i dwie z Raciąża. Rozgrywki sportowe otworzył przemarsz drużyn oraz uroczyście odśpiewany Hymn Olimpiady Przedszkolaków. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Raciąż Irena Szwankowska powitała uczestników zawodów, życząc wszystkim wiele radości podczas sportowych zmagań.

Drużyny biorące udział w zawodach musiały zmierzyć się ze sobą w specjalnie przygotowanych 6 konkurencjach. W programie były konkurencje sprawnościowe i szybkościowe. W sportowe szranki, obok dzieci, stanęli również ich rodzice.

Przez niemal dwie godziny mali zawodnicy i ich rodzice walczyli o jak najwyższe lokaty w każdej konkurencji. Celem zmagań była popularyzacja aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych zimową porą, kształtowanie umiejętności współdziałania i komunikowania się w grupie, integracja zespołów przedszkolnych, integracja międzypokoleniowa oraz zdobywanie nowych doświadczeń poprzez współzawodnictwo z poszanowaniem zasad fair play.

Uczestników zmagań, klaszcząc i wiwatując, do boju zagrzewali ich koledzy, rodzice. Emocji nie brakowało. Rywalizacja między drużynami była zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze. Ostatecznie zwyciężyła drużyna małych zawodników z Legbąda. Podczas przerwy, w czasie oczekiwania na wyniki, zawodnicy, rodzice i kibice mogli skosztować smacznych przysmaków.

Imprezę sportową ubarwił występ uczennic ze Szkoły Podstawowej w Raciążu, które zaprezentowały układ taneczny. Nad przebiegiem zawodów sportowych czuwał Hubert Szwankowski.

Na zakończenie zawodów puchar, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich drużyn wręczyła Irena Szwankowska w asyście autorek imprezy.

Organizatorem olimpiady było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż, a jej autorkami Monika Kuligowska i Iwona Tuszkiewicz.

Projekt został sfinansowany przez gminę Tuchola.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Raciążu

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ