04.11.18
Tuchola. 500 km na stulecie Niepodległej
Ultramaraton na 100 lat niepodległości

Wczoraj (4.11) rozpoczął się „Kujawsko-Pomorski bieg ultramaratoński z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. Uczestnikiem biegu jest bydgoski ultramaratończyk Andrzej Urbaniak. Trasa przebiega m.in. przez Tucholę i to właśnie w pierwszym dniu – 4 listopada - biegacz zawitł na tucholski rynek.

Trasa ultramaratonu jest symbolicznym odwzorowaniem granic województwa kujawsko-pomorskiego, a zakreślony przez nią obszar jednocześnie nawiązuje do mapy Polski. Dystans o długości prawie 500 km składa się z 8 odcinków, a jego pokonanie rozłożone jest w okresie od 4 do 11 listopada br.

Bieg rozpoczyna się w Nakle nad Notecią i wiedzie przez Tucholę, Grudziądz, Rypin, Włocławek, Kruszwicę, Żnin i ponownie Nakło Nad Notecią. Finał ultramaratonu odbędzie się 11 listopada w Bydgoszczy.
Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbywa się pod Honorowym Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
Organizatorem biegu „500 Kilometrów na stulecie Niepodległej” jest Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Patronat medialny sprawuje TVP 3 Bydgoszcz.

mat. Starostwo Powiatowe Tuchola