25-09-18
Tuchola. Program polegał na wizji zero...
Tucholska policja włączyła się w projekt EDWARD

W ubiegłym tygodniu miejscowi stróże prawa wzięli udział w realizację projektu pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach). Na drogach powiatu tucholskiego niewątpliwie osiągnięto cel przedsięwzięcia. Polegał on na tzw. „wizji zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach.

Tego dnia w miejscowej komendzie, policjanci „drogówki” przeprowadzili spotkanie z „młodymi kierowcami” , wskazując, że wpływ na bezpieczeństwo mają kierujący, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg. Obrazując te istotne zagrożenia, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z symulatora dachowania, który został udostępniony przez Starostwo Powiatowe w Tucholi.

Warto podkreślić, że poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych podczas zdarzeń drogowych.

Jednakże nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.


mat.KPP Tuchola