19-09-18
Tuchola. Planowane zakończenie prac to początek października
Dwie ulice w centrum miasta będą zamknięte


Informujemy, że 24 września br. ruszy przebudowa ul. Ks. Konstantyna Kreffta oraz ul. Garbary w Tucholi. Planowane zakończenie inwestycji to 5 października br.

Ze względu na planowany zakres prac konieczne jest zamknięcie wyżej wymienionych ulic dla ruchu kołowego i wprowadzenie czasowej zmiany w organizacji ruchu. Przebudowa będzie polegać na frezowaniu istniejącej nawierzchni, regulacji urządzeń obcych (włazów, zaworów) oraz ułożeniu nowych warstw nawierzchni z masy asfaltowej.Objazd do ul. Świeckiej i Nowodworskiego wytyczony zostanie ulicami: Sępoleńską, Kolejową i Chopina (na której ze względu na wzmożony ruch pojazdów obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania i postoju). Schemat znajduje się poniżej.

Wykonawca prowadzić będzie prace w godzinach od 7.00 do 17.00 i w tym czasie ulice będą wyłączone dla ruchu wszelkich pojazdów. Mieszkańcy domów przyległych do przebudowywanych ulic będą mogli dojechać do swoich nieruchomości w godzinach od 17.00 do 7.00.

„Prosimy o wyrozumiałość. Zapewniamy, iż dołożymy wszelkich starań, aby roboty budowlane zakończyły się w wyznaczonym terminie, a uciążliwości były jak najmniej dotkliwe” – mówi burmistrz Tadeusz Kowalski.

Wszelkich informacji w przedmiotowej sprawie udziela Wydział Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Tucholi, tel. 52 5642534.


mat.UM Tuchola