08-08-18
Tuchola. Awansowali na zawody ogólnopolskie
Policjant Tomasz Kozielecki i jego pies „Aro” vice mistrzami województwa

W dniach 2-3 sierpnia br. w Myślęcinku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski w kategorii psów patrolowo – tropiących. Tucholski pies policyjny wraz ze swoim opiekunem, po raz kolejny stanęli na podium i ponownie zdobyli tytuł vice mistrza województwa kujawsko – pomorskiego. Wezmą teraz udział w zawodach ogólnopolskich.

W eliminacjach wzięli udział przewodnicy wraz z psami służbowymi kategorii patrolowo-tropiącej oraz patrolowo-tropiącej do działania bez kagańca z Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Eliminacje wojewódzkie obejmowały następujące konkurencje:

    test wiedzy;
    sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym
    praca węchowa
    ogólne posłuszeństwo oraz pokonywanie przeszkód terenowych;
    pościg bez kagańca za osobą z odrzuceniem przedmiotu, czołowym atakiem pozoranta na psa i obrona przewodnika;
    przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby.

Komendę Policji w Tucholi reprezentowali sierż. szt. Tomasz Kozielecki z 8-letnim psem Edyl (Aro), którzy to w 2016 roku w zawodach kynologicznych na szczeblu krajowym, jak i wojewódzkim zdobyli tytuł v-ce mistrza.

Ostatecznie udział w tegorocznych zawodach zakończył się dla sierż. szt. Tomasza Kozieleckiego i Aro zajęciem II lokaty i zdobyciem kolejnego tytułu vice mistrza województwa kujawsko – pomorskiego psów patrolowo - tropiących. Będą oni reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Legionowie we wrześniu tego roku.

Komendant tucholskiej policji nadkom. Wiesław Gapa osobiście pogratulował osiągniętych wyników i życzył kolejnych sukcesów na zawodach krajowych.


mat.KPP Tuchola