22.02.18
Tuchola. Zabrzmiały ballady wśród kaszubskich wzorów
Wystawa Pędzlem haftowane i koncert Love is Blus

We wtorek 13 lutego w Muzeum Borów Tucholskich otwarto wystawę malarstwa „Pędzlem Haftowane” Stanisławy Neubauer, w trakcie której odbył się koncert pt. „Love is blue”w wykonaniu Sandry Łangowskiej i Kazimierza Żarskiego z gościnnym występem Natalii Muchowskiej i Damiana Kolassy. Gości powitał i uroczystego otwarcia wystawy dokonał Wicestarosta Tucholski Zenon Poturalski.

Motywem przewodnim wystawy są kaszubskie wzory. Kaszubskie wzory, które autorka przekształca w nowe formy i kolorystyczne rozwiązania. Rozkwitające pąki kwiatów oraz miękkie, smukłe kształty przywodzą na myśl rozwijające się uczucia i emocje. To rozwijające uczucie towarzyszyło uczestnikom przez cały wtorkowy wieczór, a to za sprawą koncertu który odbył się w przeddzień  święta zakochanych.

Koncert "Love is Blue" w wykonaniu Sandry Łangowskiej i Kazimierza Żarskiego  to historia miłości wyśpiewana balladami jazzowymi i soulowymi.  Śpiew uzupełniała recytacja tłumaczeń piosenek ułożona w formie poetyckiej.  Przejmujące teksty czytali uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi Natalia Muchowska i Damian Kolassa
mat. Starostwo Powiatowe Tuchola