21-02-18
Tuchola. Piękne święto miłości za nami
Nasze Walentynki, czyli kawałek nas dla innych – akcja dzieci z „Przyjaznego kąta”

Zamieszczamy relację z działań świetlicy „Przyjazny Kąt” prowadzonej przez tucholską wolontariuszkę Barbarę Śpicę. Tym razem akcja z okazji Walentynek. Zachęcamy do lektury.


Piękne święto miłości za nami. Tyle pracy nad serduszkami – życzeniami (aż 400 ich wspólnie wykonaliśmy), tyle nauki wierszyków i piosenek, potem prób bez końca, ale warto było, jak zawsze.

Tylu ludziom, zwykłym, nieznanym, napotkanym na ulicy, w urzędzie, w szpitalu, czy w domu pomocy społecznej sprawiliśmy wiele radości, okazaliśmy serce. Ludziom, którzy się tego nie spodziewali, ani nie liczyli na takie bezinteresowne gesty. I o to chodziło.

Łzy wzruszenia, radości i miłego zaskoczenia było widać szczególnie na twarzach drogich pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej, jak również pacjentów na oddziałach tucholskiego szpitala.

Cóż. Po to jesteśmy.

Pierwszy raz odwiedziliśmy straż pożarną, kuratelę sądową i pierwszy raz też spotkało nas wielkie szczęście na ulicy, bo kominiarze „wpadli nam w ręce”. Przekazuję wielkie podziękowania dzieciom i wolontariuszom, nie tylko tym uczestniczącym bezpośrednio w akcji walentynkowej (bo przecież wszyscy pracowali nad sercami, wierszykami, piosenkami, a że niektórzy zachorowali to już inna bajka). Jestem z Was mega dumna i szczęśliwa na maksa, podobnie jak Wy.

Pozdrawiam serdecznie i do miłego Basia.

Tekst i zdjęcia: Barbara Śpica

mat. UM Tuchola

 

Zobacz galerię zdjęć: TUTAJ