20-02-18
Tuchola. Amator „jazdy na podwójnym gazie”
Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

W niedzielę (18.02.2018r.) w tucholskiej komendzie odbyło się niecodzienne spotkanie. Gośćmi zastępcy komendanta miejscowej policji byli młodzi ludzie, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego. Amator „jazdy na podwójnym gazie” stwarzał poważne zagrożenie dla uczestników ruchu.


Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk, osobiście podziękował za znakomitą postawę obywatelską, wręczył list gratulacyjny i maskotkę policyjną. Podkreślił w nim, że jest mu niezmiernie miło, iż w pośpiechu dnia codziennego są ludzie, którym leży na sercu bezpieczeństwo innych. Taka  postawa powinna być zawsze wzorem do naśladowania. W rozmowie z gośćmi komendant zaznaczył, że wykazali się niezwykłą czujnością oraz odwagą ujmując nietrzeźwego kierującego. To zdecydowane działanie pozwoliło wyeliminować przestępcę drogowego, którego stężenie alkoholu w organizmie wyniosło blisko 2 promile.

Pamiętajmy, że pomoc, jaką oferujemy innym ludziom zawsze procentuje i do nas wraca. Za wzorową postawę obywatelską jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

mat. KPP Tuchola