16-02-18
Tuchola.
Najmłodsi spotkali się z burmistrzem Tucholi Tadeuszem Kowalskim
Wizyta dzieci z SP nr 5 w Tucholi w urzędzie

W czwartek (15.02) Urząd Miejski w Tucholi odwiedzili uczniowie klas 0 – 3 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi. Wizyta została zorganizowana w ramach zajęć podczas ferii zimowych.

Najmłodsi spotkali się z burmistrzem Tucholi Tadeuszem Kowalskim, który opowiedział o swojej pracy. Wręczył też gościom słodkości i życzył udanych ferii.

Dzieci miały okazję zobaczyć również salę posiedzeń, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej w Tucholi. Dowiedziały się m.in. na czym polega praca radnych.

Ostatnim punktem była wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego, a konkretnie w sali ślubów. O tym, czym zajmuje się USC opowiedziała kierownik Lucyna Gorzula. Nie tylko jednak teoria została przekazana, bowiem wszystkie dzieci wzięły udział w „ślubie na niby”. Chętni wcielili się w role kierownika USC, świadków i pary młodej. Pozostali natomiast w role gości weselnych.

Jak łatwo się domyślić, ta część wizyty sprawiła dzieciom najwięcej frajdy. Oczywiście przysięga, którą składali nowożeńcy, została dostosowana do charakteru odwiedzin. „Pan młody” zadeklarował noszenie tornistra swojej wybranki, a ona dzielenie się ze swoim „mężem” śniadaniem w szkole.

Na koniec wszyscy goście otrzymali upominki promocyjne gminy Tuchola.

mat. UM Tuchola

Zobacz galerię zdjęć: TUTAJ