29.09.17
Powiat tucholski. Przebudowa drogi
Rusza inwestycja na drodze 240 Chojnice-Świecie

Dziś w Płazowie rozpoczęła się inwestycja, która pozwoli na lepsze skomunikowanie powiatu tucholskiego, świeckiego i chojnickiego z reszta kraju - jedna z najważniejszych inwestycji drogowych na terenie naszego powiatu.

Przebudowa drogi wojewódzkiej 240 pozwoli bowiem mieszkańcom tych powiatów na szybsze i bezpieczniejsze dotarcie do sieci autostrad i do wielkich miast, a  turystom i innym odwiedzającym ułatwi dostęp do Borów Tucholskich. Inwestycja ta oczekiwana była już od wielu lat, cieszymy się więc bardzo, że teraz może ona ruszyć „pełną parą”. Doświadczony wykonawca, jakim jest forma Skanska, pozwala mieć nadzieję na szybkie, sprawne i przede wszystkim dobre jakościowo wykonanie inwestycji. Częścią inwestycji jest obwodnica Płazowa, na obwodnicę Tucholi niestety jeszcze trzeba będzie poczekać. Nareszcie pojawią się też ścieżki rowerowe pozwalające szybko, ale też bezpiecznie pokonywać część trasy wzdłuż drogi wojewódzkiej. Lewoskręty w Tucholi umożliwią szybszy przejazd przez to miasto. Wszystkie te ulepszenia i usprawnienia zrekompensują z nawiązką niedogodności, na które musimy przygotować się w okresie przebudowy.

W dzisiejszej uroczystości – wbiciu pierwszej łopaty – uczestniczyli m.in: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Jarosław Katulski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego Halina Janowska-Giłka, Starosta Tucholski Michał Mróz, Starosta Świecki Franciszek Koszowski, Wicestarosta Tucholski Zenon Poturalski, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, Wójt Gminy Lubiewo Michał Skałecki i wielu innych.


mat. Starostwo Powiatowe Tuchola