26.06.17
Powiat tucholski. Impreza na stadionie OSiR
Druhowie z OSP na zawodach powiatowych

Druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych wzięli udział w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się 24 czerwca na tucholskim stadionie OSiR.

Rywalizowało ze sobą 12 drużyn męskich (OSP Cekcyn, Drożdzienica, Kęsowo, Kiełpin, Klonowo, Krąg, Lińsk, Lubiewo, Łosiny, Nowy Sumin, Rosochatka, Wielki Mędromierz), ale także 4 drużyny kobiece (OSP Cekcyn, Legbąd, Minikowo, Sucha). Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Tucholi st. bryg. Dariusz Goźliński, sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Arkadiusz Kroll, a pozostałymi sędziami - strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Tucholi.

Strażacy ochotnicy brali udział w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza 7x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. O wynikach zawodów zdecydowały nie tylko szybkość i precyzja strażaków, ale także sprawność sprzętu. Emocji nie brakowało!

 

Wyniki zawodów:

  • w kategorii  drużyn kobiecych

I - OSP Cekcyn

II – OSP Legbąd

III – OSP Minikowo

  • w kategorii drużyn męskich

I - OSP Klonowo

II – OSP Krąg

III – OSP Rosochatka

 

Puchary i nagrody finansowe ufundowane przez Starostę Tucholskiego wręczali Maciej Korda – Sekretarz Powiatu oraz Dariusz Goźliński Komendant Powiatowy PSP. Puchary za najlepsze wykonanie ćwiczenia musztry wręczali: w imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – dh Paweł Piesik (Wiceprezes ZOP ZOSP RP) oraz Krzysztof Glazik  w imieniu firmy „Marszałek”.

Dużą atrakcją zawodów były z pewnością  pokazy posługiwania się pilarką spalinową, piłą ręczną oraz siekierą w wykonaniu Krzysztofa Glazika z OSP Bysław. Druh Krzysztof  to jeden z najlepszych zawodników  w kraju, bierze udział w Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports.

Dziękujemy wszystkim drużynom OSP za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na przyszłorocznych zawodach wojewódzkich, gdzie będą reprezentować OSP z Powiatu Tucholskiego.
mat.Starostwo Powiatowe TucholaZobacz galerię TUTAJ: