14-11-16
Tuchola. Zdjęcia, wyniki
Zakończenie Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych

8 listopada w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi odbyło się uroczyste zakończenie Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych rok szkolny 2015/2016.


Po uroczystym otwarciu i występach artystycznych uczniów i uczennic z ZSLiT w Tucholi, Pan Henryk Zieliński organizator rozgrywek powiatowych przedstawił sprawozdanie z rywalizacji sportowej za rok szkolny 2015/2016.

Pierwsze zawody odbyły się 13 października 2015 roku w Małpim Gaju. Rywalizację w sztafetowych biegach przełajowych wśród chłopców i dziewcząt wygrała reprezentacja ZSLiA w Tucholi.

Rywalizację w piłce halowej chłopców wygrali uczniowie z Technikum Leśnego w Tucholi. W grudniu 2015 roku uczniowie i uczennice grali w piłkę siatkową. W kategorii chłopców wygrali uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi, a wśród dziewcząt uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Punktacja na koniec roku 2015 roku była następująca:

I miejsce – ZSLiA w Tucholi - 21 pkt
II miejsce - TL w Tucholi - 19 pkt
III miejsce - ZSO w Tucholi - 16 pkt
IV miejsce - ZSLiT w Tucholi - 14 pkt
V miejsce - ZSP w Śliwicach - 1 pkt

Pierwsze zawody w roku 2016 odbyły się na kręgielni. Najlepiej grali w kręgle uczniowie ZSLiA w Tucholi, zdobywając pierwsze miejsce.

Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w tenisie stołowym zostały zdominowane przez uczniów ZSLiT w Tucholi, którzy wygrali rywalizację w kategorii chłopców i dziewcząt.

W miesiącu kwietniu 2016 roku zawody odbyły się na "Orliku" przy ZSO w Tucholi. W piłkę nożną najlepiej grali uczniowie ZSLiT w Tucholi, a wśród dziewcząt uczennice ZSLiA w Tucholi.

Ostatnie zawody "Miting La" odbył się na stadionie OSiR w Tucholi. W konkurencjach lekkoatletycznych najlepiej wypadli uczniowie ZSO w Tucholi.

Punktacja generalna po jedenastu turniejach:
I miejsce – ZSLiA w Tucholi
II miejsce - ZSO w Tucholi
III miejsce - ZSLiT w Tucholi
IV miejsce - TL w Tucholi
V miejsce - TSR w Tucholi
VI miejsce - ZSP w Śliwicach

Nagrody dla wszystkich szkół (w postaci sprzętu sportowego) oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone przez Pana Zenona Poturalskiego Wicestarostę Tucholskiego oraz przez dyrektorów szkół Panią Urszulę Piotrowską Dyrektora ZSO w Tucholi oraz Pana Jerzego Kornasia Dyrektora ZSLiT w Tucholi.

Po krótkich przemowach i występach artystycznych uczniowie przystąpili do turnieju piłki halowej o Puchar Starosty Tucholskiego.

tekst: Henryk Zieliński
Mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi

Zobacz zdjęcia: TUTAJ