28-10-16
Powiat tucholski. Trzynastu policjantów w akcji
Kontrolowali kierowców, by było bezpieczniej

W czwartek (27.10.2016r.) funkcjonariusze Ruchu Drogowego z tucholskiej Policji po raz kolejny mogli liczyć na pomoc kolegów z Oddziałów Prewencji z Bydgoszczy. Wzmożone kontrole miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, poprzez represje względem osób naruszających przepisy. Kierujący, którzy złamali prawo, musieli liczyć się z karą grzywny.

Trzynastu policjantów strzegło wczoraj bezpieczeństwa na drogach o największym natężeniu ruchu, na terenie powiatu tucholskiego. W czasie trwania działań funkcjonariusze, skontrolowali blisko 80 pojazdów. Mundurowi ujawnili 30 osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. 29 z nich to kierujący.

Podobnie jak w przypadku ostatniej akcji, największe zagrożenie dla bezpieczeństwa stanowili kierowcy przekraczający prędkość. Spośród wszystkich naruszających przepisy, dla 26, łamanie prawa zakończyło się postępowaniem mandatowym. Podczas akcji skontrolowano stan trzeźwości 297 kierujących pojazdami, nie ujawniając osób które zdecydowały się na „jazdę na podwójnym gazie”.

KPP Tuchola

 

Galeria zdjęć: TUTAJ