26-10-16
Tuchola. Zdjęcia
Pokaz kiszenia kapusty w muzeum

W dniach 17-19.10.2016 r. w Muzeum Borów Tucholskich odbyły się zajęcia pn. „Kiszenie kapusty”, w których uczestniczyła młodzież z Technikum Leśnego, Gimnazjum nr 1, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz dzieci z Przedszkola nr 1 i Zerówki przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tucholi.


Ze względu na pogodę na zajęcia nie przybyły dzieci z Przedszkola nr 2.

Jak co roku, warsztaty wzbogacone śpiewem, przeprowadzili członkowie zespołu „Frantówki Bysławskie”. Warsztaty miały przybliżyć uczestnikom wszystko to, co było kiedyś codzienne, i zwyczajne, a dzisiaj mniej nieznane, a czasem i  zapomniane.

Uczestnicy zajęć mieli okazję nie tylko zobaczyć sprzęty służące do kiszenia kapusty, ale również nauczyć się posługiwania tymi sprzętami. Uczniowie i dzieci szatkowali kapustę heblem, doprawiali ją solą, marchewką, ugniatali ubijakiem, a na koniec zamykali garnki z kapustą. Dziękujemy młodzieży i ich wychowawcom za aktywne uczestnictwo w zajęciach i mile spędzony czas.

Mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi

Zdjęcie: DSC_0597_midi.JPG Zdjęcie: DSC_0546_midi.JPG Zdjęcie: DSC_0910_midi.JPG Zdjęcie: DSC_0641_midi.JPG Zdjęcie: DSC_0557_midi.JPG Zdjęcie: DSC_0603_midi.JPG