26-05-16
Tuchola. W jednym z mieszkań w Tucholi znaleziono zwłoki mężczyzny
Zatrzymania w sprawie zabójstwa

We wtorek (24.05.2016r.) dyżurny tucholskiej policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w Tucholi mają znajdować się zwłoki mężczyzny. Skierowany na miejsce patrol potwierdził informację.

Zgłoszenie wpłynęło ok. godz. 22.00. Po jego potwierdzeniu przez patrol, na miejsce skierowano policjantów z wydziału kryminalnego, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady.

Wstępnie ustalono, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby. Po niespełna dwóch godzinach tucholscy policjanci zatrzymali 37- letniego mężczyznę, który mógł mieć związek ze sprawą.

Działanie funkcjonariuszy oraz prokuratury doprowadziło do  przedstawienia mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i podejrzany spędzi w areszcie najbliższe 3 m-ce. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 8 do dożywocia.

 

W związku ze sprawą została także zatrzymana 39-letnia kobieta. Prokurator przedstawił jej zarzut poplecznictwa oraz nieudzielenia pomocy. O dalszych czynnościach względem zatrzymanej zadecyduje prokuratura.

sierż. szt. Justyna Janiak, KPP Tuchola