1-04-16
Powiat tucholski. Tucholscy policjanci zatrzymali łącznie trzy osoby
Kierowali pod wpływem alkoholu

W świąteczny weekend na drogach powiatu tucholskiego odnotowano amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Tucholscy policjanci zatrzymali łącznie trzy osoby, które postanowiły kierować, mimo, ze wcześniej piły alkohol.


W niedzielny wieczór (27.03.2016r.) funkcjonariusze Ruchu Drogowego zatrzymali jadącego rowerem, z dużą prędkością,  młodego mieszkańca gm. Tuchola. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ul. Świeckiej. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli od 21 –latka alkohol. Sprawdzenie stanu trzeźwości pokazało, że mężczyzna ma go w organizmie w stężeniu ok. 1prom. 21 – latek  odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek (28.03.2016r) tucholscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy postanowili kierować, mimo, że wcześniej spożywali alkohol. Byli to dwaj 32 – latkowie, obaj mieszkańcy gm. Gostycyn.

Do zatrzymania jednego z nich doszło ok. godz. 19.00 w Tucholi. 32 – latek krążył Daichatsu Charade po ulicach osiedla Leśnego, co zwróciło uwagę jednego z mieszkańców. Kiedy zatrzymał się przed jedną z posesji, został ujęty przez obserwującego go mężczyznę i przekazany w ręce Policji. Kontrola stanu trzeźwości  32 – latka wykazała, że w jego  organizmie znajdują się prawie 3 prom. alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, za co, oprócz kierowani pod wpływem alkoholu, odpowie przed sądem.

Drugi z młodych mężczyzn został zatrzymany w  Wielkiej Kloni ok. godz. 22.30. Funkcjonariusze z posterunku w Gostycynie zostali skierowani na miejsce kolizji. Wg zgłoszenia kierujący Renault Scenic miał wjechać  w garaż jednego z mieszkańców miejscowości. Jak się okazało kierujący był pod znacznym wpływem alkoholu. Przeprowadzona przez policjantów kontrola stanu trzeźwości mieszkańca gm. Gostycyn wykazała, że zawartość alkoholu w jego organizmie wskazuje ponad 2 prom. 32 – latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym poza drogą publiczną

Mat. KPP Tuchola