31-03-16
Tuchola. Prowadzone są czynności mające na celu ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny
Tragiczny finał poszukiwań. Piotr Grzywacz nie żyje

Poszukiwany od wczoraj (30.03) mieszkaniec Tucholi Piotr Grzywacz nie żyje. Został znaleziony martwy, dziś (31.03) w lesie w okolicach Tucholi. Piotr Grzywacz miał 58lat.


Dziś ok. godz. 13.30 w lesie niedaleko Tucholi, leśniczy biorący udział w poszukiwaniach, znaleźli samochód należący do zaginionego. Chwilę później ujawniono zwłoki mężczyzny odpowiadające rysopisowi 58-latka. Skierowani na miejscu zdarzenia funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny.


Piotr Grzywacz był Kawalerem Medalu Św. Huberta, odznaczony najwyższym odznaczeniem łowieckim „Złomem” i odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Był absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi i wieloletnim pracownikiem tej szkoły.

Był inicjatorem i organizatorem corocznych edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej z okazji Dni Borów Tucholskich. Odniósł liczne sukcesy z zespołem sygnalistów myśliwskich „Jenot” w Polsce i poza granicami. Zapoczątkował w Polsce klasyfikację sygnałów myśliwskich i organizację Mszy Hubertowskiej z okazji Dni Borów Tucholskich.

W latach 1995 – 2000 pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Od wielu lat aktywnie uczestniczył w promocji swojego miasta wygrywając na rogu „Hejnał Tucholi” podczas wielu uroczystości.

(red.)