23-03-16
Gmina Tuchola. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczny czwarty Rajd Nordic Walking
Trzecia edycja Rajdu Nordic Walking

W sobotę 19 marca 2016r odbyła się już trzecia edycja Rajdu Nordic Walking pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu WF z klasą oraz kampanii  „Postaw na rodzinę”, została dofinansowana ze środków budżetu gminy Tuchola w ramach konkursu otwartego na wykonanie zadań publicznych.


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie oraz  Uczniowski Klub Sportowy „BOROWI” włączyły się w promowanie aktywnego trybu życia w środowisku lokalnym. Trasa dwunastokilometrowego rajdu została wyznaczona przez Panią Janinę Milczewską i wiodła przez urocze zakątki Borów Tucholskich, wzdłuż Wielkiego i Małego Kanału Brdy. W przedsięwzięciu wzięło udział 40 uczestników z Legbąda, Tucholi, Czerska, Klocka, Rzepicznej, Białej, Łosin i Koślinki. W tegorocznej edycji maszerowało sporo dzieci i młodzieży.

Po dwugodzinnym marszu organizatorzy zaprosili uczestników na ognisko z kiełbaskami oraz kawę i ciasto. Rajd miał charakter rekreacyjny, ale w myśl propagowania wielopokoleniowej aktywności fizycznej  rozlosowano nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały słodkości, najliczniejsza rodzina – Państwa Cegielskich otrzymała zestaw kijków oraz śpiwór, drugie pod względem liczebności rodziny- Państwo Drążek otrzymali torbę treningową, a Państwo Megger i Długowscy zestaw kijków. Nagrodzono również najstarszą zawodniczkę oraz najmłodszego uczestnika – Panią Agnieszkę Szmyt i Damiana Cegielskiego – 10 miesięcznego chłopca. Wśród uczestników rajdu znalazł się także solenizant dnia  - Pan Józef Ściesiński, który wykazał się również  szeroką wiedzą przyrodniczą podczas marszu – odśpiewano mu sto lat i wręczono drobny upominek. Na zakończenie imprezy spalono marzannę i uroczyście pożegnano zimę.

Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczny czwarty Rajd Nordic Walking  oraz  na najbliższą imprezę sportową, która odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca, będzie to marsz na orientację.  Zdjęcie: dsc00874.jpg Zdjęcie: dsc00828.jpg Zdjęcie: dsc00863.jpg Zdjęcie: dsc00767.jpg Zdjęcie: dsc00811.jpg Zdjęcie: dsc00823.jpg Zdjęcie: dsc00765.jpg Zdjęcie: dsc00849.jpg Zdjęcie: dsc00788.jpg Zdjęcie: dsc00780.jpg Zdjęcie: dsc00757.jpg