22-03-16
Gmina Tuchola. W naszej gminie ww. pomocą objętych może być nawet 2000 dzieci!
Jak wygodnie, bez kolejek złożyć wniosek o 500+ w gminie Tuchola

Jeżeli chcecie szybko i sprawnie złożyć wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego na dziecko, uniknąć wielogodzinnego stania w kolejkach, zwalniania się z pracy i innych utrudnień, prosimy zastosować się do poniższej krótkiej instrukcji.


Wnioski mogą być składane na dwa sposoby:
1. Wniosek składany drogą elektroniczną:
Wszystkich Państwa zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną.

a) Najprostszym sposobem jest złożenie wniosku za pośrednictwem dostępu elektronicznego do swojego konta w banku. Udział w programie zapowiedziały następujące banki: m.in. PKO Bank Polski SA, Bank Pocztowy SA, mBank SA, ING Bank Śląski SA, Bank Zachodni WBK SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank Polska, Bank Millennium SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Pekao SA, Bank BPH SA, Alior Bank SA, FM Bank PBP SA, Bank Smart, Credit Agricole Bank Polska SA, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Bank Ochrony Środowiska, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Handlowy w Warszawie.
b) Można również złożyć wniosek poprzez platformę e-PUAP oraz PUE ZUS.
c) Portal www.empatia.mpips.gov.pl umożliwia załatwienie sprawy – złożenie wniosku i otrzymanie decyzji – elektronicznie.

2. Wniosek składany osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Tucholi, ul. Świecka 45:
a) Od 29.03.2016 r. w celu UMÓWIENIA TERMINU WIZYTY związanej ze złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze prosimy zadzwonić (500 461 245 lub 500 461 268) lub przyjść osobiście do Biura Obsługi w OPS w Tucholi, ul. Świecka 45. Po podaniu swoich danych osobowych i numeru telefonu otrzymają Państwo „NUMER KLIENTA” wraz z określeniem DATY i GODZINY przybycia w celu złożenia wniosku.
b) Jeżeli zostali Państwo umówieni na wizytę, należy przyjść i poczekać. PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW BĘDZIE SĘ ODBYWAĆ NA PARTERZE BUDYNKU W POKOJACH NR 3 i NR 6 przez cztery osoby. Czas oczekiwania, mamy nadzieję, będzie jak najkrótszy i nie powinien przekraczać 60 min.
c) Podczas złożenia wniosku nasi pracownicy dokonają wstępnej weryfikacji i ściągnięcia niektórych danych w oparciu o system elektroniczny emp@tia.
d) Po złożeniu wniosku prosimy oczekiwać na korespondencję z decyzją dotyczącą przyznania świadczenia wychowawczego oraz wypłatę.

W naszej gminie ww. pomocą objętych może być nawet 2000 dzieci!


Mat. UM Tuchola