24-11-15
Gmina Gostycyn. Do konkursu zostały zgłoszone aż 34 prace
Uczniowie z Gostycyna wyróżnieni

Z przyjemnością informujemy, że zdjęcie uczniów z Gostycyna zostało wyróżnione w konkursie fotograficznym „Jesteśmy kibicami”, zorganizowanym przez Instytut Sportu, operatora krajowego programu MultiSport. Konkurs wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie Nagrodę internautów zdobyło zdjęcie nadesłane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Tarłowie (woj. świętokrzyskie). Ta praca uzyskała 1984 polubienia na Facebooku i bardzo się podobała także wszystkim jurorom.


Decyzja była naprawdę trudna, a głosy w jury podzielone. Po burzliwych obradach wszyscy wreszcie się zgodzili, że drugie miejsce należy się Szkole Podstawowej w Kopańcu (woj. dolnośląskie), a trzecie – Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kamesznicy (woj. śląskie).

Równorzędne wyróżnienia zdobyły:
– Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnej Białostockiej (woj. podlaskie);
– Szkoła Podstawowa w Goworowie (woj. mazowieckie);
– Zespół Szkół i Przedszkola w Krośnicach (woj. dolnośląskie);
– Zespół Szkół w Radomicach (woj. kujawsko-pomorskie);
– Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolkowych (woj. mazowieckie);
– Orlik Gostycyn (woj. kujawsko-pomorskie);
– Zespół Szkół w Goworowie (woj. mazowieckie).

Nagrodą dla zwycięzców głosowania internautów są zestawy Slackline oraz Trickboard.

Drużyny wskazane przez Komisję Konkursową otrzymają:
I miejsce – SP nr 2 Koronowo: zestaw do gry w speedbadmintona dla 20 osób;
II miejsce – SP Kopaniec: zestaw do speedballa dla 20 osób;
III miejsce – ZSP Kamesznica: zestaw do gry we frescobol dla 20 osób.

Uczniowie wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych szkół dostaną identyczne zestawy gadżetów konkursowych. Do konkursu zostały zgłoszone aż 34 prace.

Galeria nagrodzonych zdjęć: http://www.multi-sport.pl/news/koronowo-w-koronie-wyniki-konkursu-fotograficznego-jestesmy-kibicami


Zdjęcie konkursowe uczniów Szkoły Podstawowej w Gostycynie

O programie
MultiSport to program systematycznej aktywności sportowej przeznaczony dla dzieci z klas IV–VI szkół podstawowych. Zainicjowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest jednym z projektów realizowanych w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Model finansowania programu zakłada równy udział środków MSiT i samorządów województw, a obiekty infrastruktury sportowej udostępniane są przez samorządy szczebla gminnego.

W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone w atrakcyjnych i nowoczesnych formach w różnych obiektach sportowych. Taka formuła programu umożliwia uczestnikom poznanie podstaw wielu dyscyplin sportu oraz zachęca do wyboru preferowanej dyscypliny – zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami.

Program ruszył w 2014 r. w czternastu województwach. Utworzonych zostało wówczas 858 grup, w których trzy razy w tygodniu ćwiczyło w sumie ponad 17 000 dzieci. MultiSport spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, istotnie wzbogacając dotychczasową ofertę bezpłatnych zajęć sportowych.

Drugi sezon cieszy się jeszcze większą popularnością – w programie, który objął zasięgiem już cały kraj, uczestniczy ponad 20 000 dzieci.

Każdy znajdzie coś dla siebie
Zajęcia prowadzone są w trzech blokach tematycznych. Pierwszy dotyczy aktywności zawierającej metodyczne podstawy lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki. Druga kategoria to gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe. Ostatni blok obejmuje natomiast dyscypliny charakterystyczne dla danego regionu, zgodne z lokalnymi tradycjami, oraz sezonowe.

Nad prawidłowym przebiegiem czuwają nauczyciele i trenerzy posiadający odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.

Ważna rola Instytutu Sportu

Instytut Sportu jest Państwowym Instytutem Badawczym wyspecjalizowanym w prowadzeniu badań na rzecz sportu. Stale współpracuje z wieloma wybitnymi polskimi sportowcami, a w ramach projektu Klub Polska zapewnia najlepszym zawodnikom optymalne warunki przygotowań do igrzysk olimpijskich. Ponadto analizuje i monitoruje system sportu młodzieżowego, a prowadząc Akademię Trenerską, wspiera rozwój kadr szkoleniowych.

Od 2013 roku Instytut Sportu uczestniczy również w projektowaniu programów upowszechniających sport wśród dzieci i młodzieży. W tym roku po raz kolejny jest operatorem krajowym programu MultiSport.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.multi-sport.pl a także na profilu społecznościowym www.facebook.com/programmultisport

Mat. UG Gostycyn