18-11-14
Powiat tucholski. Policja prosi o kontakt osoby, które widziały kobietę
Wciąż nie odnaleziono
Elżbiety Machalewskiej


Niestety nie udało się do tej pory odnaleźć 87-letniej Elżbiety Machalewskiej, mieszkanki Lipowej Tucholskiej, która w środę(12.11.) rano wyszła z domu. W akcji poszukiwawczej uczestniczą strażacy z okolicznych jednostek, policja oraz mieszkańcy.

Przypomnijmy, kobieta cierpi na chorobę Alzheimera. Podajemy rysopis( poniżej zdjęcie): Wzrost około 160 cm, krótko ścięte włosy. Była ubrana w czarne spodnie, czerwony sweter, a na głowie mogła mieć czapkę wyściełaną futrem. Osoby, które widziały zaginioną proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji – nr 997.

Kobieta odwiedzała jedną z rodzin w Klaskawie(w gm. Czersk). W środę(12.11.) rano wdziano ją właśnie w tej miejscowości.

Wczoraj, tj. 17 listopada w godzinach od 9 do 13.30 kontynuowano przeszukiwanie terenów leśnych. Przeszukano ponad 100 hektarów lasu. W akcji uczestniczyło trzech policjantów, kilku druhów z OSP w Śliwiczkach oraz kilku mieszkańców sołectwa. Niestety nie natrafiono na żaden ślad.  Zważywszy na fakt iż zaginiona miała ponad 80 lat i w dniu zaginięcia była ubrana „po domowemu” należy przypuszczać ze nie oddaliła się zbytnio od domu. Zatem wskazane jest, aby każdy kto mieszka w pobliżu jeszcze raz przejrzał wszystkie zakamarki, pomieszczenia gospodarcze w pobliżu własnej posesji.

(red)