7-11-14
Tuchola. „Patrzę dziś na was z dumą, bo wiem ile kosztowało to was wysiłku"
Uczennica ZSLiT odebrała stypenium z rąk Prezesa Rady Ministrów

W tym roku szkolnym naszą szkołę spotkało wyjątkowe wyróżnienie. Premier Ewa Kopacz osobiście uhonorowała uczennicę Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi, przekazując jej stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Zaszczyt ten przypadł w udziale Marcie Brząkale , uczennicy klasy IV Technikum nr 1 Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi. Marta kształci się w zawodzie technik handlowiec. Nasza uczennica znalazła  się w gronie kilku wyróżnionych z całego województwa kujawsko-pomorskiego i była jedyną z  powiatu zaproszoną na tę uroczystość.

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów odbyło się 5 listopada 2014 roku  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.  Na spotkaniu pani premier  Ewa Kopacz podkreśliła, że na sukces najlepszych uczniów złożyło się wiele elementów, w tym także praca nauczycieli i rodziców. „Patrzę dziś na was z dumą, bo wiem ile kosztowało to was wysiłku. Ale swoich sukcesów nie osiągnęliście sami. To wasi nauczyciele i rodzice potrafili odczytać wasze zainteresowania i uwolnić wasze pasje”  – podkreśliła, gratulując wyróżnień najzdolniejszym uczniom.

Stypendium  Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, który otrzymali  promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w danej szkole. W roku szkolnym 2014/2015  stypendium Prezesa Rady Ministrów w Technikum nr 1 Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im.  Ziemi Tucholskiej otrzymało  pięcioro uczniów:

  • Marta Brząkała - klasa IV (technik handlowiec)
  • Monika Grelewicz  klasa III (technik organizacji usług gastronomicznych)
  • Krystian Skaja – klasa III (technik logistyk)
  • Bartosz Tajl – klasa II (technik informatyk)
  • Marika Weber- klasa II (technik hotelarstwa)


mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi