6-11-14
Tuchola. „STOP wariatom drogowym”
Policjant w przedszkolu

Policjanci spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami Tucholi. Podczas tych spotkań funkcjonariusze opowiadają dzieciom o swojej pracy, uczą prawidłowych zachowań na drodze i propagują ogólnopolską kampanię „STOP wariatom drogowym”.

Policjant z tucholskiej drogówki odwiedził jedno z przedszkoli na terenie miasta. Podczas spotkania funkcjonariusz opowiedział przedszkolakom o tym, co odróżnia policjanta ruchu drogowego od innych funkcjonariuszy oraz czym zajmują się policjanci pracujący na co dzień w białych czapkach. Policjant tłumaczył maluchom jak bezpiecznie poruszać się po drogach, w których miejscach należy przechodzić przez jezdnię, dlaczego dzieci powinny podróżować w fotelikach oraz jak ważne jest noszenie odblasków.

Dzieci obejrzały z bliska policyjny samochód oraz sprzęt z jakiego korzystają w pracy mundurowi.

Policjant opowiedział też małym słuchaczom o akcji „Stop wariatom drogowym”. Wszystkie dzieci otrzymały serduszka, które po powrocie do domu miały wręczyć swoim rodzicom i poprosić ich, żeby serduszka te powiesili w swoich samochodach. Podczas jazdy serduszka mają przypominać rodzicom, że w domu czekają na nie dzieci, które je bardzo kochają. Pamiętając o tym rodzice na pewno będą jeździć bezpieczniej.

mat. KPP Tuchola

Zdjęcie: DSC_0998.JPG Zdjęcie: DSC_0991.JPG Zdjęcie: DSC_0996.JPG Zdjęcie: DSC_1005.JPG Zdjęcie: DSC_1002.JPG Zdjęcie: DSC_0987.JPG