4-11-14
Tuchola. Przysłowiowe „kociaki” stanęły do kilku konkurencji
Otrzęsiny klas pierwszych w ZSLiT

31 października br. na hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

Na imprezę pierwszoklasiści musieli stawić się ubrani w stroje zgodne z kształconym zawodem. Dla nieprzygotowanych  do otrzęsin czekała „miła” niespodzianka - „napój z kurzymi łapkami”.

Starsi koledzy i koleżanki powitali wszystkich pierwszaków słowami:

…Kochane kociaki! Jesteście już z nami dwa miesiące i nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień, w którym zostaniecie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Nie chcemy jednak przyjmować w nasze szeregi przysłowiowego   „ kota w worku ” . Zatem sprawdźmy, czy sprostacie przygotowanym zadaniom i wykażecie się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru.

Przysłowiowe „kociaki” stanęły do kilku konkurencji. Musiały wykazać się wiedzą o szkole i tradycyjnie wypić pyszne, zdrowe mleko. Najwięcej jednak emocji było podczas przeciągania liny, gdzie najdzielniej walczyły dziewczęta. Nie zraziła ich nawet walka z kolegami z klas mechanicznych.

Jury w składzie Renata Giersz – pedagog szkolny, Małgorzata Kornaś – nauczyciel bibliotekarz  oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego Paulina Hennik oraz Hubert Rybczyński po podliczeniu punktacji wyłoniło najlepszą klasę pierwszą - I THI, która w nagrodę została zwolniona z pytania oraz niezapowiedzianych kartkówek w wybranym dniu.

Całą imprezę prowadzili – przewodniczący SU – Karol Żmich oraz zastępca przewodniczącego – Paulina Kolassa. Wszystkie klasy pierwsze w nagrodę otrzymały potwierdzenie przyjęcia do społeczności szkolnej.

mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi