17-09-14
Powiat tucholski. KOMUNIKAT
Znaleziono noworodka. Policja prosi o pomoc

Pod drzwiami poczekalni tucholskiego szpitala znaleziono noworodka.  Tucholscy policjanci szukają matki dziecka i świadków, którzy mogą pomóc wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Wczoraj (16.09) krótko przed północą pielęgniarka tucholskiego szpitala usłyszała dochodzący z poczekalni płacz dziecka. Kobieta myślała, że ktoś czeka z dzieckiem do lekarza i wyszła po pacjenta. W poczekalni nikogo nie było, tylko pod drzwiami stała czarna torba podróżna. To z niej dochodził płacz dziecka. W torbie znajdował się noworodek płci męskiej. Według relacji lekarza dziecko było w stanie dobrym, urodziło się dwie godziny wcześniej. Chłopiec ubrany był w śpiochy koloru biało-niebieskiego i czapeczkę, która również była  biało-niebieska. Noworodek owinięty był szarym kocem. W torbie dziecko leżało na zwiniętym śpiworze. Maleństwo trafiło na oddział noworodkowy. 

Policjanci szukają matki dziecka i świadków zdarzenia. Może  są osoby, które wczoraj o tej porze w pobliżu szpitala lub na terenie Tucholi  widziały kogoś z czarną torbą podróżną.

Może są osoby, w których otoczeniu była kobieta w ciąży i lada dzień okaże się, że kobieta urodziła, a nikt tego dziecka nie będzie widział.

KPP Tuchola

 

Zdjęcie: img_0159.jpg Zdjęcie: img_0160.jpg Zdjęcie: img_0166.jpg Zdjęcie: img_0164.jpg